Vaše radost ze sauny doma

Aby vaše radost ze sauny doma zůstala po léta pravým požitkem, měly byste dbát některých základních přepokladů. Váš osobní saunový svět se dá zařídit i v malých prostorech. Protože je velmi důležité zajistit příznivý vliv střídání saunové lázně a ochlazení, musí být v blízkosti sauny přívod vody. Ochlazovnu můžete individuálně zařídit buď s poléváním vodou jednoduchou Kneippovou hadicí, sprchou s proudem vody nebo bazénem, do kterého se ponoříte, podle místa a požadavků.

Doporučuje se sprcha pro předběžné očištění, ale jde to i bez ní. Správně po finsku se dříve lidé čistili vzájemně studenou vodou a jádrovým mýdlem. Místečko pro odpočinek se jistě najde, ideální by bylo lehátko. Důležité a nezbytné je dostatečné množství čerstvého vzduchu. Ochlazovnu sauny by měla mít okno, aby zajistila u saunové lázně výměnu vzduchu a dostatečný přívod kyslíku. K ochlazení se doporučuje malá procházka na vzduchu. Podlaha v místnosti má být vodorovná, z hygienických důvodů snadno omyvatelná. Osvědčila se dlažba.

Saunu umístěte nejlépe v rohu místnosti. Kolem musíte dodržet vzdálenost od stěny nejméně 5 cm, od stropu sauny do stropu místnosti má být vzdálenost cca 10 cm. Topidlo sauny potřebuje zpravidla 400 voltovou přípojku (5 x 2,5 mm čtverečních, jištěnou n 3 x 16 A).

Sauny vyrábíme dle Vašeho přání a přesně laděné k Vašemu interiéru.

Výběr materiálu
 - severský smrk
 - hemlock
 - topol
 - olše
 - abachi
   
Saunu je možno používat i jako parní lázeň pokud je vybavena parním generátorem.

Umístění lavic v sauně